JAPONSKO

Vážení přátelé, obdivovatelé Japonské kultury, zejména pak tradičního, Japonského národního hudebního nástroje, bubnu TAIKO.
Chystáme pro vás krásnou publikaci plnou fotografií, mikropříběhů i zamyšlení bubeníka Ivo Batouška.
Kniha bude vytištěna v pevné vazbě formátu A4. Předpokládaný počet stran je 200. Více jak polovinu zaplní nádherné, inspirující fotografie.
Předpokládaná cena je  480 Kč.
Kniha vyjde samonákladem.
Do knihkupectví po celé ČR bude kniha distribuována nasmlouvaným distributorem a samozřejmě bude k objednání na našem E-shopu.
Kniha vyjde nákladem 1000 ks. Termín vydání - květen 2022 

Nabízíme vám touto cestou možnost si knihu předobědnat za zvýhodněnou cenu 380,- Kč plus poštovné (Zásilkovna, Česká pošta)
 

PROČ JAPONSKO?

Odpověď je jednoduchá.
Tradiční Japonské bubny Taiko a má dlouholetá láska k nim.
Příběh je to však mnohem delší a tak jej postupně najdete formou blogu, podcastu, fotografií i videí právě na tomto místě.
Každý týden se můžete těšit na střípky z nádherné mozaiky zážitků a vjemů ze země vycházejícího slunce. V zemi, kde tluče srdce Taiko.

STŘÍPKY Z CESTY BUBENÍKA

Střípky z cesty bubeníka jsou drobné videovýstřižky.
Vizuální poznámky a zápisky o které se s vámi přátelé budu jednou týdně dělit.
Zároveň jsou předzvěstí dokončení celého dokumentu JAPONSKO OČIMA BUBENÍKA, na kterém po chvilkách, hodinách či dnech pracuji pět let. 
Fragmentů zážitků jsou tisíce. Vybírám ty, které vám - alespoň dle mého soudu - přinesou v konečném důsledku k vám domů lehkou esenci mých prožitků.

Z výstavy fotografií: JAPONSKO OČIMA BUBENÍKA

Fotografování je můj jediný "koníček.
Doporučuji tu činnost jako formu odpočinku každému.

Je to báječná meditace. Ponoření se do hledáčku, nastavování hodnot.
Všimli jste si, jak se fotoaparátem najednou začneme dívat na svět zcela jiným pohledem?
Jak si začneme všímat detailů. Jak nás zaujme každý záblesk světla, stín, úhel poledu, či náhodně vzniklá kompozice více předmětů, rostlin nebo budov, které spolu tvoří zcela nový tvar?

Pokud máte fotografie rádi, najdete můj pohled na svět skrze hledáček starého Nikon D5000 a několika mobilů v sekci MEDITACE FOTOGRAFICKÁ