O NÁS

Ivo Batoušek

JAK TO CELÉ ZAČALO

Bubenickou show Jumping Drums založil v roce 2000 profesionální bubeník, lektor a muzikoterapeut Ivo Batoušek.

Původní myšlenkou nebylo založení bubenické kapely. Na počátku šlo o vytvoření materiálů a rytmických motivů pro  souborovou hru žáků soukromé bubenické školy Ivo Batouška.

Veřejná vystoupení v rámci prezentace školy měla nečekaný úspěch. Ohlasy a reakce diváků byly tak silné a emotivní, že netrvalo dlouho a z žákovského bubenického souboru se na konci roku 2002 stává bubenická show Jumping Drums.

Po prvním CD z roku 2002 s názvem  Symbioza absolvuje kapela sérii úspěšných koncertů ve Francii, Německu, Polsku i  Slovensku.
V letech 2003 - 2004 obdrželi Jumping Drums sérii ocenění na hudebních festivalech a od vydavatelství Good Day Records zlatou desku za 5000 prodaných CD .

K dnešnímu dni mají JD na kontě celkem šest CD, dvě DVD, tisíce koncertů  a několik velkých turné po ČR, desítky koncertů v zahraničí i  učinkování v mnoha TV a hudebních pořadech (TV Nova, TV Joj, ČT, Silvestr na Nově, Předávání cen TýTý, Snídaně s Novou, TV Prima - ČSMT a  mnoho dalších)

23 let na hudební scéně, chystají JD v tomto roce oslavit novým CD a LP s následujícím turné (2024) po celé ČR a Slovensku.

TEAM JUMPING DRUMS 2023

Základní team bubenické show Jumping Drums, je vždy tvořen pěti bubeníky a bubenicemi, které při zvláštních příležitostech doplňují kolegové ze starších sestav v "aktivní záloze" a hosté z řad studentů Bubenické školy Ivo Batouška. 
Pro sezonu 2024 tvoří základní  sestavu Ivo Batoušek, Zuzana Lašáková, Radim Bittner, Lukáš Vídenský, které buď alterují nebo doplňují bubeníci Milan Dolák, Mirek Dostalík a Jindřich Jakubal.

Ivo Batoušek

Zuzana Lašáková

Radim Bittner

Lukáš Vídenský

CO HRAJEME

Repertoár  Jumping Drums je jedinečný doslova v celosvětovém měřítku.
Běžně jsou bubenické soubory zaměřeny na jeden žánr. Například: Africké, tradiční rytmy ( Broňa Pavlíček a Tubabu),  Brazilská Samba (Tam Tam Batucada Miloše Vacíka), Japonské Taiko soubory ( v ČR WADAIKO YOSA YOSA) show na perkuse vytvořené z odpadu či show jednotlivých bubeníků s hudebními podklady ( Rock and Hevy Metal  v Drumming Syndrom Miloše Meiera).

Co tedy odlišuje naši bubenickou show od ostatních? Na prvním místě je to žánrová i nástrojová pestrost. Na podiu mohou posluchači vidět a slyšet nejen klasické bubny a bicí soupravy, ale i Africké bubny djembe,Talking Drum, Japonské tradiční bubny Taiko,  Šamanský buben, Conga, Bonga, Španělský Cajon, koncertní gong Paiste, Hand Pan, Timbales a desítky perkusí z různých koutů světa.

Na dalším místě je to příběh. Mikro příběhy, vyprávěné rytmy, tempem, barvou tónů hudebních nástrojů, dynamikou, zpěvem a zvukem flétny.
Desítky zážitků, vzpomínek i myšlenek vetkaných do univerzálního jazyka hudby.
Čí příběhy, myšlenky, vzpomínky? Zakladatele a leadera bubenické show Jumping Drums, Iva Batouška.

Ivo Batoušek při komponování skladeb i výběru nástrojů vychází z více jak 30-ti let zkušeností z tuzemských i zahraničních ( Francie, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Chorvatsko, Japonsko) koncertních pódií, který mezi jedny ze zásadních milníků své kariéry a tvorby označuje téměř dvouleté hudební angažmá v Německu a Švýcarsku ( 1998 - 2000), a krátký -  intenzivní studijní pobyt v Japonsku (2015). Obě zkušenosti popisuje jako procitnutí do zcela jiných dimenzí chápaní světa hudby a obě, dle jeho vyjádření, doslova převrátily naruby dosavadní způsob práce s bubny a rytmy.

Přičteme-li  Ivovi zkušenosti z praxe profesionálního bubeníka (například: Lesanka - Janovice u Rýmařova, Dechový orchestr Podolanka - Rýmařov, The Hero - Rýmařov, Virgin - Hradec Králové, Happy To Meet - Šumperk, Douda Band - Ostrava, Kofe a Vlna - Olomouc, Luscinia - Opava, Jiří Pavlica a Hradišťan - Uherské Hradiště, Filharmonie Brno, FOK Praha, Motorband -Teplice, The Pant - Břidličná) a praxi muzikoterapeuta, získáme celkem jasný obraz toho, odkud čerpá svou invenci, kreativitu, nadšení a energii , které spolu se  svou bubenickou show Jumping Drums předává všem divákům a posluchačům.
 

Pořádáte koncert, hudební festival, firemní akci a chcete bubenickou show Jumping Drums?
Kontaktujte nás.
+420 775 100 079
lasakova.zuzana@seznam.cz