RELAXAČNÍ SET BONSAI A BUBÍNEK ŠTĚSTÍ

Udělat si čas pro sebe. Na chvilku vypnout. Snadno se to řekne. Ale jak to udělat doma? Jak v práci?
Máme pro vás inspiraci. Najdetě si malý koutek, stačí někde v rohu místnosti, nebo v méně frekventované, klidné části kanceláře. Na malý stojan, nebo stolek položte malý bubínek štěstí a  bonsai.

Připravíte si tak krásný prostor pro krátkou úlevu od stresu, únavu očí do monitoru a zvuků.
Spojení zvukové terapie, Japonské terapie lesem Shinrin Yoku a jednoduchým dechovým cvičením, vám pomohou v krátké chvíli získat rovnováhu a klid.
Bubínek štěstí je minimálně náročný na údržbu.

Pokud si ro života pozvete tuto základní Bonsai (Fikus), přivedete si s ní i krásnou pečující a tvořivou energii. Tato forma bonsají vyžaduje pouze základní znalosti a techniky ošetřování.
Nastudujte si je v rámci rozšiřování obzorů. Věříme, že vám v mnoha oblastech může péče o bonsai inspirovat.

Vyzkoušejte techniku: SNÍŽENÍ STRESU A NAPĚTÍ ZA ČTRNÁCT MINUT S BONSAJÍ A BUBÍNKEM ŠTĚSTÍ.

  • Pohodlně se posaďte. Pokud je to možné, uvolněte si oděv, povolte pásek - zip.
  • Zavřete oči. Dýchejte chvíli tak, že při nádechu počítáte do čtyř, na čtyři zadržíte dech a na další čtyři vydechujete a opět na čtyři zadržíte dech. Opakujte sedm krát.
  • Nyní nechte tělo dýchat svým tempem. ( cca 2 minuty)
  • Otevřete oči a začněte pozorovat Bonsai. Nejdříve celek, pak se postupně zaměřte na detaily, lístky, větvičky, kmen. ( cca 2 minuty)
  • Uchopte paličky a jednou, jemně udeřte do kteréhokoliv z jazýčků Bubínku štěsí. Nechte uši, mysl, tělo splynout s tímto zvukem. Vnímejte délku i barvu zvuku nástroje. (cca 1 minuta)
  • Udeřte znovu a myslete na to, že to vy jste tím zvukem a zklidňujete a uvolňujete se spolu se slábnoucím tónem.(cca 1 minuta)
  • Hrajte plynule, pomalými pohyby na různé jazýčky bubínku a nechte je skrze uši čistit vaši mysl i tělo od stresu a napětí. (cca 2 minuty)
  • Zopakujte na závěr dechové cvičení.
Opakujte tento postup každý den alespoň po dobu sedmi dnů.
Stane-li se tato technika vaším denním rituálem, věříme, že to bude pro vaše duševní, psychické i tělesné zdraví velkým přínosem.