IVO BATOUŠEK

Multižánrový bubeník, lektor a muzikoterapeut.

Bubnům a perkusím z různých koutů světa se věnuji od svých 10 ti let. Po vyučení v oboru Strojník se zaměřením na zemědělskou výrobu ve Městě Albrechticích (1989) a několika letech zaměstnání v zemědělství a strojírenství, jsem  v roce 1997 otevřel svou soukromou školu ( Rýmařov)  a v podstatě tak zahájil profesionální dráhu bubeníka a učitele.
Při práci jsem si užíval  báječné roky s rockovými ( The Hero  - Rýmařov, Virgin - Hradec Králové), tanečními  i dechovými kapelami (Podolanka).
V roce 1998 však přišla nabídka, které nešla odmítnout a já se na rok a půl odebral do Německy mluvících zemí  (Německo, Švýcarsko) s tanční kapelou The Daimond  a Kalifornia Show Band.
Po návratu se z Rýmařova jsem se přesunul do Bruntálu,  znvu otevřel  svou bubenickou školu a ze studentů jsem v roce 2000 založil Bubenickou Show Jumping Drums.
Nejdřive to byla spíše souborová hra. Po pár letecha skvělých koncertech u nás a v rámci kulturní výměny partnerských měst i v zahraničí ( Polsku a Německu) se z žákovského souboru stala profesionální bubneická show. V roce 2008 jsem se natrvalo se svou show i školou usadil v Olomouci.
Zkušenosti jsem tak nadále sbíral  po celé Evropě ( Polsko, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Slovensko) a v roce 2015 i v Japonsku.
V průběhu těchto krásných let jsem prošel několika skvělými kapelami, ať již jako host, záskok, nebo při delším angažmá ( Douda Band, Happy To Meet, Motorband, Kofe a Vlna)
Mezi nejsilnější zážitky bezesporu patří účast na projektu Chvění Jiřího Pavlici a Hradišťanu. Společné koncerty s Filharmonií a Altajskými alikvotnimi zpěváky byly prostě nepopsatelné. Průřez těmito vzácnými chvílemi najdete ve fotogalerii. Pokud se o mé cestě cheš dozvědět více, sleduj stránku Cesty bubeníka. 

NOVINKY

Pro fanoušky hry na bicí soupravy, jsem na mém You Tube kanále nahrál několik nových pohledů do "kuchyně" tedy tzv. Drum Cam. Milovníci mé jemnější polohy vnímání a interpretace hudby pak na stejném místě najdou například Hand Pan songy "Empatie", či melancholickou skladbu "Bez naděje".

Ne. Do škatulky mne opravdu nejde zavřít. Jako blíženec a lehce renesanční bytost, přijímám každou možnost sebevyjádření, seberealizace, sdílení radosti a vášně spojené s bubny a jejich vibracemi, frekvencemi, tóny.
A tak mne zcela běžně najdete jeden večer za bicí soupravou na Hard Rockovém koncertě s The Pant, druhý večer na celovečerní bubenické show Jumping Drums a další den ráno na Výchovném koncertě pro ZŠ, odpledne na soukromé muzikoterapii či na lekci v mé bubenické škole.
Vše se prolíná, navzájem podporuje, předává energii, posiluje. Jako vášnivý jezdec na vlnách nejistoty a změn, si tuto jízdu prostě užívám.

MÁTE DOTAZ PŘÍMO PRO IVO BATOUŠKA?  NÁPAD?  MYŠLENKU?  SDĚLENÍ? 
SDÍLENÍ ZÁŽITKU, PROŽITKU, RADOSTI ČI KRITIKY?
NAPIŠTE.
DOTAZY Z TOHOTO FORMULÁŘE JSOU SOUKROMÉ A VIDÍ JE JEN IVO.

Pozn.: Tento formulář neslouží ke komerčním účelům. V případě zájmu o oficiální vystoupení, koncert, kurz, workshop, teambuilding, atp., prosím kontaktujte manažerku Zuzanu Lašákovou ZDE