IVO BATOUŠEK

Multižánrový bubeník, lektor a muzikoterapeut.

CESTA BUBENÍKA
Live style podcast,
blog & vlog

JUMPING DRUMS
Bubenická
show

THE PANT 
Hard Rock
Heavy Metal

TAIKO DO
Tradiční Japonské bubny
TAIKO

BUBENICKÁ ŠKOLA
Ivo Batouška
OLOMOUC

DRUM ACADEMY JUMPING DRUMS
Vzdělávací program pro bubeníky a bubenice.

DRUM EDU
Vzdělávací, relaxační a rehabilitační programy pro pedagogické sbory.

MUZIKOTERAPIE
& RELAXACE

Koncerty, semináře, workshopy

NAJDI ZPĚT SVŮJ RYTMUS
Semináře,přednášky. 
Blog, vlog & podcast

MEDITACE FOTOGRAFICKÁ
Jak vidím svět a jak vidí svět mne?

NĚCO MÁLO O MÉ CESTĚ

Stručně od prvních bubenických kroků po současnost.

Bubnům a perkusím z různých koutů světa se věnuji od svých 10 ti let. Okouzlen výkonem bubeníka Jana Žižky (Karel Gott), jsem si běžel koupit první paličky a od té doby, jsem je nedal z rukou. Vše jsem začal systematicky podřizovat své Cestě bubeníka.

Po vyučení v oboru Strojník se zaměřením na zemědělskou výrobu ve Městě Albrechticích (1989) a několika letech zaměstnání v zemědělství a strojírenství, jsem  v roce 1997 otevřel svou soukromou školu ( Rýmařov)  a v podstatě tak zahájil profesionální dráhu bubeníka a učitele.

Všechna zaměstnání, vždy nějak souvisela s bubnováním. Například jeřábnický průkaz a práce v ZVU Hradec Králové prostě proto, že bylo díky tomu levné firemní bydlení a já mohl po práci denně cvičit 6 až 8 hodin na bubny.

Při práci jsem si užíval  báječné roky s rockovými ( The Hero  - Rýmařov, Virgin - Hradec Králové), tanečními  i dechovými kapelami (Podolanka).
V roce 1998 však přišla nabídka, která nešla odmítnout a já se na rok a půl odebral do Německy mluvících zemí  (Německo, Švýcarsko) s taneční kapelou The Daimond  a Kalifornia Show Band.

Po návratu jsem se  z Rýmařova přesunul do Bruntálu.  Znovu jsem otevřel bubenickou školu a ze studentů jsem v roce 2000 založil Bubenickou Show Jumping Drums.
Nejdřive to byla spíše souborová hra. Po pár letech a skvělých koncertech u nás a v rámci kulturní výměny partnerských měst i v zahraničí ( Polsku a Německu) se z žákovského souboru stala profesionální bubenická show. V roce 2008 jsem se natrvalo se svou show i školou usadil v Olomouci.

Zkušenosti jsem tak nadále sbíral  po celé Evropě ( Polsko, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Slovensko) a v roce 2015 i v Japonsku.

V průběhu těchto krásných let jsem prošel několika skvělými kapelami, ať již jako host, záskok, nebo při delším angažmá ( Douda Band, Happy To Meet, Motorband, Kofe a Vlna)

Mezi nejsilnější zážitky bezesporu patří účast na projektu Chvění Jiřího Pavlici a Hradišťanu. Společné koncerty s Filharmonií a Altajskými alikvotnimi zpěváky byly prostě nepopsatelné.

V současné době pokračuji s projektem Bubenické Show Jumping Drums, hraji v Hard&Heavy kapele The Pant, učím v soukromé škole v Olomouci, přednáším, lektoruji, mentoruji začínající bubeníky a bubenice, jezdím s programy pro základní i střední školy a teambuilding programy pro firmy.
Chystám do vydání Školu hry na bicí nástroje s podtitulem KREATIVNÍ BUBNOVÁNÍ, knihu CESTA BUBENÍKA - JAPONSKO a první díl knihy NAJDI ZPĚT SVŮJ RYTMUS.


 

VZÁCNÁ SETKÁNÍ A MOMENTY NA CESTĚ BUBENÍKA

Ne. Do škatulky mne opravdu nejde zavřít. Jako blíženec a lehce renesanční bytost, přijímám každou možnost sebevyjádření, seberealizace, sdílení radosti a vášně spojené s bubny a jejich vibracemi, frekvencemi, tóny.
A tak mne zcela běžně najdete jeden večer za bicí soupravou na Hard Rockovém koncertě s The Pant, druhý večer na celovečerní bubenické show Jumping Drums a další den ráno na Výchovném koncertě pro ZŠ, odpoledne na soukromé muzikoterapii či na lekci v mé bubenické škole.
Vše se prolíná, navzájem podporuje, předává energii, posiluje. Jako vášnivý jezdec na vlnách nejistoty a změn, si tuto jízdu prostě užívám.

KONCERTNÍ SOUPRAVA IVO BATOUŠKA

FULL SET

MÁTE DOTAZ PŘÍMO PRO IVO BATOUŠKA?  NÁPAD?  MYŠLENKU?  SDĚLENÍ? 
SDÍLENÍ ZÁŽITKU, PROŽITKU, RADOSTI ČI KRITIKY?
NAPIŠTE.
DOTAZY Z TOHOTO FORMULÁŘE JSOU SOUKROMÉ A VIDÍ JE JEN IVO.

Pozn.: Tento formulář neslouží ke komerčním účelům. V případě zájmu o oficiální vystoupení, koncert, kurz, workshop, teambuilding, atp., prosím kontaktujte manažerku Zuzanu Lašákovou ZDE